top of page

Baharat Karışımları

Biz biliyoruz ki endüstriyel üretimlerde baharat,

nihai ürüne lezzet katmaktadır.

Bu yüzden; iyi seçim yöntemleri ile en kaliteli baharatları alır, tat ve kokusunu koruyarak kendi birikim ve tecrübemiz ile harmanlayıp karıştırarak  Selay  markası ile  paketler ve sunarız.

Ürünlerimiz ve birikimlerimiz sayesinde standartlaştırılmış güvenilir bir kaliteye ulaşabileceğiniz gibi tüketicilerin değer verdikleri tat çeşitliliğini de sağlamış olacaksınız.

Avantajlarımız;
*Reçetesel bazda butik üretim yapabilme
*Mükemmel lezzet kalitesi.  Standart tat…
*Farklı tatlar, geniş ürün yelpazesi ile çeşitlilik ve fonksiyonellik
*Ürün renk değerlerinde iyileştirme
*Çözüm geliştirme, yenilik oluşturma
*Üretim süreçlerini kolaylaştırma, pratik üretim kolaylığı sunma

Köfte ve Burger Karışımları
Geleneksel Türk Mutfağına uygun, yöresel tariflerle zenginleştirilen Selay Köfte karışımları eşsiz lezzette pratik köfte hazırlamanın kolaylığını sunuyor.

Bayat ekmek soğan, sarımsak soymaya ve  baharat harmanlamaya gerek yoktur. Köfte yapmak için, sadece köftelik kıyma, 1 su bardağı su yeterli olacaktır.

*Selay Kasap Köfte Harcı
*Selay  Tekirdağ Köfte,
*Selay İnegöl Köfte
*Selay Sucuk Köfte Harcı….
gibi yöresel karışımlar ve daha fazlası

*Selay Burger Kombi

Tavuk Sos ve Haçları

Sırrı bizde saklı eşsiz ve zengin  lezzet formülleri… 

Geleneksel lezzetleri otantik tatlarla birleştirerek hazırladığımız tavuk sosları herkesin dilinde birer lezzet şölenine dönüştü. Dışı nar gibi kızarmış, içi yumuşacık tavuklar.
 

Tüm tavuk çeşitleri; ızgara tavuk, fırında tavuk, tavuk kızartma, tavuk döner ve tavuk haşlamalarda ve tavuk eti marinasyonu için  Selay tavuk sos ve harçlarını kullanarak farklı ve aromatik lezzetler hazırlayabilirsiniz.

*Selay Tavuk Sosu

*Selay Tavuk Harcı

*Selay Pane Harcı

*Selay Tavuk Çeşni

Sucuk Salam Sosis
Jambon Karışımları
Selay Baharat Karışımları ile Sucuk, Salam, Sosis ve Jambon üretimlerinde olgunlaşma sürecini kontrol etmek, çekici bir görünüm ve kusursuz bir tat sağlamak mümkün.

Reçetenizdeki et, yağ ve tuz oranı Selay Baharat karışımı ile tamamlandıktan sonra doğal/ yapay kılıflara doldurup belirli üretim aşamalarını takip ederek üretiminizi tamamlayabilirsiniz.

*Selay Sucuk Kombi

*Selay Salam Kombi

*Selay Sosis Kombi

*Selay Jambon Kombi

Döner Karışımları

Selay Yaprak, Kıyma ve Piliç Döner Karışımları ve döner için geliştirilmiş yapısal katkı maddeleri ile eşsiz standart bir tatta ve güvenilir kalitede döner hazırlayabilirsiniz.
 

Avantajları:

* Standart ve yüksek kalite damak tadı
* Özel butik ve reçetesel üretim yapabilme
* Döner için baharatlar, aromalar, özütler ve fonksiyonların tamamını barındırır
* Konsantre az miktarda kullanım oranı

*Selay Yaprak Döner Kombi

*Selay Kıyma Döner Kombi

*Selay Piliç Döner Kombi

Izgara ve Kebap Harçları
Etin baharatla mükemmel uyumu… 


Izgara harçları ile yumuşacık, mangal tadında kırmızı ve beyaz et pişirin.


Mangala hazırlık ve marinasyonda aşamaları hızlandırarak lezzetli çözümler yaratın. İster barbeküde pişirdiğiniz nefis köfte ve bifteklerde kullanın,  isterseniz de evde hazırladığınız kızarmış sosis tabağınızda, köftelerinizde kullanın.


Adana Kebap, Çiğ Köfte gibi Türk Mutfağı’nın seçkin fakat yapımı zor ve zaman alan tatlarını pratik ve  kısa  sürede hazırlamak mümkün.  Selay Kebap Harçları ile kebap ustası olmak mümkün.

*Selay Izgara Çeşni

*Selay Izgara Harcı

*Selay Adana Kebap Harcı

*Selay Çiğ Köfte Harcı

Kuruyemiş ve Cips Sosları
Meksikanın esin kaynağı olduğu soğan ve biber gibi otantik tatlar ile zenginleştirilen çeşniler ile lezzet şölenine hazır olun…

Selay Kuruyemiş ve Cips Kaplama Sosları  gerçek ve otantik yöresel deneyimleri sağlamak için benzersiz baharat ve aromalardan oluşur. Et, sebze, pirinç yemekleri ve kuruyemiş cips gibi uygulamalar için tercih edilen karışım çeşitleridir.

*Tako Aramalı Baharat Karışımları
*Naco Aromalı Baharat Karışımları

bottom of page